Cumartesi, Eylül 30, 2023

Ev sahibi kiracısı kadına evden çık dedi! Genç kadın evden çıkmayınca ev sahibi bakın ne yaptı

Ankara Eryaman’da meydana gelen akılalmaz olayda, ev sahibi kiracısı olan G.A. isimli genç kadını evinden çıkarmak istedi. Bunu kabul etmeyen genç kadına, ev sahibi öyle bir oyun oynadı ki kadının başı derde girdi. Ev sahibi, evinden çıkmayan kiracısının numarasıyla bazı flört sitelerinde hesap açtı. Kadın adına erkeklerle yazışan ev sahibi erkeklerden kiracısını aramalarını da istedi. İşte detaylar…

Ev sahibi kiracısı olan genç kadını evden çıkarmak istedi! Genç kadını evden çıkaramayan ev sahibi bakın ne yaptı

V.C. isimli vatandaşın Ankara Eryaman’da bulunan evini kiralayan G.A. isimli kadın kabusu yaşadı. Evden çıkarılmak istenen kiracı kadın bu duruma karşı çıkınca, ev sahibinin akılalmaz oyunuyla karşı karşıya kaldı. Numarasıyla flört sitelerinde kendi adına hesap açıldığını öğrenen kadın, ev sahibinin bu oyunu üzerine dava açtı. İşte detaylar…

Ev sahibi kiracısı olan genç kadını evden çıkarmak istedi! Genç kadını evden çıkaramayan ev sahibi bakın ne yaptı - Resim : 1

Fahiş kira artışları, ev sahiplerine akılalmaz planlar yaptırıyor. Aldığı kiradan memnun olmayan ve daha fazla kira istemek için mevcut kiracısını evinden çıkarmak isteyen ev sahipleri ne yapacaklarını şaşırdı.

Ev sahiplerinin etekleri tutuştu! Boş evlere vergi yolda! Peş peşe fahiş kira ve sahte kiracı uyarısı

Ankara’da gerçekleşen olayda G.A isimli genç kadın, geçen yıl V.C.’nin Eryaman’daki evini kiralayarak, oturmaya başladı. Yeni Kiracı olan genç kadın, bu yılki kira artış oranını, devletin belirlediği yüzde 25 sınırında yaptı. Ancak iddialara göre ev sahibi, yapılan kira zammını yetersiz bularak, genç kadının evi boşaltmasını istedi.

Fahiş artışlar devam edecek! Kiralar neden yükseliyor?

Ancak G.A., kanuni haklarını kullanmak istediğini, bir tahliye kararı olmadan evi boşaltmayacağını ev sahibine bildirdi.

1 Mart tarihinden itibaren genç kadının telefonu tanımadığı numaralarca aranmaya ve cinsel içerikli mesajlar gelmeye başladı. G.A, yaptığı araştırmada, herhangi bir üyeliğinin bulunmamasına rağmen, 4 farklı flört uygulamasında kendi adına hesap açıldığını, “WhatsApp’tan yazsana” denilerek, numarasının paylaşıldığını fark etti.

Ev sahibi kiracısı olan genç kadını evden çıkarmak istedi! Genç kadını evden çıkaramayan ev sahibi bakın ne yaptı - Resim : 4

KİRACISI ADINA HESAP AÇTI

G.A. avukatı Oğuzhan Türe aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, kendi adına flört sitelerinde profil açan ve telefon numarasını paylaşan kişi veya kişilerin tespit edilmesini istedi. Şikâyet dilekçesinde, “Profiline oturduğum mahalleyi yazmış ve konuştuğu bazı insanları görüşmek/kahve içmek amacıyla yakına çağırmış, onlarla buluşma ayarlamaya çalışmış ve bana ulaşmaları için telefonuma yönlendirmiştir” dedi.

Ev sahibi kiracısı olan genç kadını evden çıkarmak istedi! Genç kadını evden çıkaramayan ev sahibi bakın ne yaptı - Resim : 5

G.A.’nın şikâyet dilekçesinde söz konusu mesajların, ev sahibi ile 1 Mart tarihinde yaptığı görüşmeden sonra gelmeye başladığına da dikkat çekilerek, “Manevi anlamda yıpranmış durumdayım. Adı geçen uygulamaların hiçbirinde üyelik kaydım bulunmamaktadır” iddiasında bulundu.

IP ADRESİNDEN TESPİT EDİLDİ

Savcılık soruşturma kapsamında şikayete konu hesaplardaki IP adres kayıtlarını istedi. Gelen IP kayıtları BTK’ya sorulduğunda ise söz konusu adresin genç kadının ev sahibi V.C.’ye ait olduğu tespit edildi.

Savcılık bunun üzerine, V.C.’nin şüpheli olarak ifadesini aldı. Şüpheli ev sahibi ifadesinde, iddialar ile ilgisinin olmadığını ancak oluşturulan hesaplara ait IP adreslerinin kendisine ait çıkmasına bir anlam veremediğini öne sürdü.

Ev sahibi kiracısı olan genç kadını evden çıkarmak istedi! Genç kadını evden çıkaramayan ev sahibi bakın ne yaptı - Resim : 6

Ankara Cumhuriyet Savcısı Mahmut Kaan Yüksel, şüpheli Ev Sahibi, hakkında, ‘kişilerin huzur ve sükûnunu bozma, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak’ suçundan 5 yıla kadar hapis talebiyle Ankara 67. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR