Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Esenyurt cinayetinde tekel sahibi baba Erzen ilk kez konuştu

Esenyurt‘ta meydana gelen vahşet

Esenyurt‘ta meydana gelen vahşet tüm ülkeyi şoke etmişti. Büfeye lüks bir cip ile gelen 4 kişi, tekel bayiide dehşeti yaşatmıştı. Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından tüm Türkiye‘nin gündemine gelen korkunç olaya dair büfede öldürülen Yunus Emre Erzen‘in babası Cantürk Erzen ilk defa konuştu. Erzen, “Çocuğumu öldürenle bir gün önce kafede karşılaştım. Murat Özer ile dün emniyette karşılaştım. Hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi davrandı.” dedi

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 1

İstanbul Esenyurt’ta lüks ciple Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan bir tekel bayisine gelen 4 kişi kurşun yağdırdıkları 2 kişiyi acımasızca öldürmüştü. Dehşet anları işyerinin güvenlik kameralarına yansımış ve sosyal medyada yayınlanmıştı.

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 2

Saldırıda 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken 21 yaşındaki Yusuf Erzen ise yaralandı. Tüm ülkeyi dehşete düşüren o görüntülerin ardınan emniyet güçleri çalışma başlatmış ve 3 gence mermi yağdıran zanlılardan Murat Özer’i yakalamıştı.

211

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 3

Olayın yapılan bir ticaretten doğan borç üzerine çıkan gerginliğin büyümesiyle husumetli haline gelen iki ailenin üyeleri arasında yaşandığı öğrenilmişti.

Saldırganlara borcu olan tekel sahibi Cantürk Erzen’in borcunu ödememesi üzerine icra takibi başlatılmış ve Erzen bu durum üzerine sosyal medya hesabından ‘Boğazına dursun’ ifadelerini paylaşmıştı. Bu paylaşımın üzerine sinirlenen saldırganlar büfede vahşeti yaşatmıştı.

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 4

Yaşana vahşetin ardından Halk Tv’ye ulaşarak ilk kez konuşan büfenin de sahibi olan Erzen Yapı İnşaat şirketinin sahibi baba Cantürk Erzen, “Ben halen şoktayım. Çocuğumun ve arkadaşının öldürüldüğünü yeni idrak ediyorum” dedi.

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 5

“OĞLUM MURAT’I AYAĞINDAN YARALAMIŞTI”

Baba Erzen, baskına gelen kişileri uzun yıllardır tanıdığını kaydederek “20 yıldır bir birimizi tanırız. Neredeyse aynı mahallenin insanlarıyız. Onlar da inşaat işleri yapıyor. Biz de inşaat işi ile uğraşıyoruz. Bir süre önce, oğlum Mehmet ile, baskına gelenlerden, Samet olarak bildiğimiz Murat arasında bir gerginlik olmuştu. Benim de olduğum bir anda o olay olmuştu. Murat Özer ayağından yaralanmıştı. Ancak daha sonra bu olay kapandı” diye konuştu.

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 6

Baba Erzen “O akşamı, yani olaydan kısa süre önce bu kişiler beni birkaç kez aradı. Onlardan biri ile konuştum da. Ancak büfeye gidip çocuğumu ve arkadaşını öldürecekleri aklımın ucundan geçmezdi. O gün, bana ve çocuklarıma yönelik bir icra takibi yazısı ulaştı bana. Ben de duruma tepki gösterdim. Verdiğim tepkide de küfür veya hakaret yoktu. Biz borçtan kaçan insanlar değiliz demiştim” ifadelerini kullandı.

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 7

Baba Erzen, aldığı inşaat demiri nedeni ile Murat Özer’e 500-600 bin liralık bir borcunun olduğunu kaydederek “Kimin kime borcu yok bugün. Her esnaf sıkıntıya girer. Bu çocukların öldürülmesi mi gerekiyordu” dedi.

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 8

Erzen, “Bakın bu olaydan bir gün önce Beylikdüzü’ndeki bir cafede ben Tarık Özer’le karşılaştım. Birbirimiz ile konuşmadık ama gördüm. Ve bu kişi o gece çocuğumu ve arkadaşını öldürüyor. Yine, dün Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gittiğimde orada Murat Özer’le karşılaştım. Bana, ‘nasıl böyle bir şey oldu’ dedi. Yani olaydan hiç haberi yokmuş gibi davrandı. Daha sonra polisler tekrar bu kişiyi çağırdı” dedi.

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 9

İKİ KİŞİ FİRARDA

İki gencin cenazeleri dün Büyükçekmece’de toprağa verilirken, olayla ilgili Murat Özer adliyeye sevk edildi. Tarık Özer ile oğlu Azat Özer ve beraberlerindeki bir kişi ise firari konumda.

Esenyurt vahşetinde büfe sahibi baba Erzen ilk kezkonuştu - Resim: 10