Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dursun Özbek Ali Koç’a seslendi: PKK, FETÖ Türkiye’yi bölememiş sen mi böleceksin?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek,

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un dünkü sözlerine tepki gösterdi. Koç’un toplumu germeye yönelik açıklamalar yaptığını belirten Özbek “Türkiye, hep bölünmeye çalışılmıştır. PKK, FETÖ, Türkiye’yi bölmeye çalışmadı mı? Yapılan açıklamalar da bu bölünmeye, kutuplaştırmaya getirecek açıklamalar değil mi? Onlar bile bölememişken, sen neden böyle davranıyorsun?” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, basına kapalı Divan Kurulu toplantısının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Dursun Özbek, TFF tarafından 29 Aralık’ta Suudi Arabistan’da oynanacağı duyurulan Süper kupa maçı için, “Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu görüşü, bu kupanın Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye’de oynanmasının daha doğru olacağı. Kupayı da Cumhurbaşkanı’nın elinden almak istiyoruz diye bir görüş çıktı” ifadesini kullandı.

ALİ KOÇ’UN SÖZLERİNE YANIT

“Dünkü divan kurulunun bilgilerini sonradan aldım. Hayretler içindeyim. Böyle mesuliyet sahibi olan kulüp başkanı, biz büyük bir mesuliyet taşıyoruz. 25-30 milyon taraftar bizim ağzımıza bakıyor. Ne gerek var böyle konuşmaya? Şu toplumu germeyelim diye maksimum çaba sarf ediyoruz. Peşine takalım, fotoğrafını çeksin… Türkiye’nin bu gerilime ihtiyacı yok. Fenerbahçe ve Galatasaray dediğiniz zaman Türkiye’nin yüzde 70’ini kapsayan taraftar kitlesi var. Niye böyle bir açıklama? Galatasaray, her zaman gündemlerinin birinci maddesi. Futbolla ilgili bizim ortaya getirmek istediğimiz şey, güzel ve adaletli bir futbol iklimi ortaya getirelim. Niye böyle bir açıklamalar, İnsanların fotoğraflarını çekin, tokatlayın…”

“BİZ HEP İTİDALDEN YANA OLACAĞIZ”

“Fenerbahçe başkanına bir tavsiyem var; Bunları yapmayın. Çünkü şu algıya geliyorum yavaş yavaş; Türkiye, hep bölünmeye çalışılmıştır. PKK, FETÖ, Türkiye’yi bölmeye çalışmadı mı? Yapılan açıklamalar da bu bölünmeye getirecek açıklamalar değil mi? Onlar bile bölememişken, sen neden böyle davranıyorsun. Burada sayın Selim Soydan’ın açıklaması akla geliyor. Bu sefer bu algıya geliyorum ben. Niye? Hiç boşuna uğraşmasınlar, biz hep itidalden yana olacağız.”