Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dilan Polat ve Engin Polat soruşturmasında kilit ismi itirafçı oldu!

Kara para aklama suçundan

Kara para aklama suçundan gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Dilan Polat ve eşi Engin Polat soruşturması gündemden düşmüyor. Gazeteci Murat Ağırel, Polat çiftinin mali müşaviri ve avukatı Ahmet Gün‘ün ‘etkin pişmanlık yasası’ndan yararlanmak için başvurduğunu iddia etti.

Dilan ve Engin Polat soruşturmasının kilit ismi itirafçı oldu!

Dilan Polat‘ın katıldığı magazin programında altın tozlu kahve içmesi ve günlük 750 bin lira harcadığını söylemesinin ardından MASAK radarına girdiği ve inceleme başlatıldığını öğrenmesinin ardından ağlayarak “Alın teriyle çalışıyoruz, her şeyimiz şeffaf” dediği videoyu paylaştığı iddia edilmişti.

‘Kara para aklama’, ‘Vergi kaçakçılığı’, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ ve ‘Resmi belgede sahtecilik’ suçlarından tutuklu bulunan Dilan ve Engin Polat çiftinin sürdürülen soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı.

Gazeteci Murat Ağırel, Polat çiftiyle birlikte tutuklanan ve dosyanın kilit isimlerinden biri olan şirketlerin mali müşaviri ve avukatı Ahmet Gün‘ün bugün savcıya ifade verdiğini kaydetti.

Ağırel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ahmet Gün‘ün ‘etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istediğini’ yazdı.

basliksiz-1.jpg

Polat çiftinin mali müşaviri ve avukatı Ahmet Gün

MASAK raporuyla ortaya çıkan detaylara göre, Polat Ailesi’nin şirketlerine 5 ayrı şirket sahte fatura kesmişti. Bu şirketlerden biri de Ahmet Gün’ün kızı B.N.G.’nin kurucu sahibi olduğu BYZ Gün Güzellik Kozmetik İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ydi.

Dilan ve Engin Polat çiftini ikinci kez tutuklatan kayıt ortaya çıktı

“SEZGİN POLAT TALİMATIYLA DEVRETTİM”

Mali Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alınan ve serbest bırakılan B.N.G.’ye, ‘Sahibi ya da ortağı olduğu şirketler’ sorulmuş B.N.G., “2022 yılında BYZ Gün Güzellik ünvanlı bir şirket kurdum. Bu şirket güzellik alanında faaliyette bulunmak üzere kuruldu. Ancak öğrenci olmam ve okula zaman ayırmam nedeniyle şirket hiçbir ticari faaliyette bulunamadı. Yine aynı yıl 2022 yılında şirketi, Sezgin Polat’ın talimatıyla ve babam Ahmet Gün aracılığıyla tanımadığım bir şahsa devrettim. Devrettiğim bu şirketin benden başka yetkilisi ve sahibi yoktu. Şu an ki sahibi ya da ortağı kimdir bilmiyorum” cevabını vermişti.