Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Devlet Tiyatroları’ndan köylere oyun

Van Devlet Tiyatrosu, 2023-2024

Van Devlet Tiyatrosu, 2023-2024 tiyatro sezonunda repertuarına eklediği yeni oyunlarla birlikte Van Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yaparak çocuklara yönelik etkinlikler düzenliyor.

featured

Devlet Tiyatroları’ndan köylere oyun

“İtaat İlâmı”, “Kurtlar Sofrası”, “Büyülü Prens” ve “Külhanbeyi Operası” gibi yeni oyunlarla Van seyircisine seslenen tiyatro, çocuk odaklı projelerle etki alanını genişletiyor. Van Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yaparak 27 Aralık 2023’ten bu yana sahnelediği çocuk oyunları ile 10 bin çocuğa ulaşan Van Devlet Tiyatrosu, sadece çocukların tiyatroya gelmelerini beklemekle kalmayıp, tiyatroya gelemeyen çocuklara da ulaşmayı misyon ediniyor. Bu amaçla “Seyyar Sahne Projesi”ni hayata geçiren tiyatro, Van iline bağlı köylerde, okul bahçelerinde veya köy meydanlarında çocuk oyunları sahneleyerek köy çocuklarını nitelikli, pedagojik yönden uygun oyunlarla buluşturmayı hedefliyor.

Van Devlet Tiyatrosu, Van Büyükşehir Belediyesi ve Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak gerçekleştirilen “Seyyar Sahne Projesi” ile tiyatroyla ilk kez tanışacak on binlerce çocuğa ulaşmayı hedefliyor. “Seyyar Sahne Projesi” kapsamında köy meydanlarına açılacak olan Van Devlet Tiyatrosu, 19-29 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve artık Van Devlet Tiyatrosu için bir marka etkinlik olan Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği’nin yirmi birincisiyle de tiyatro salonuyla sınırlı kalmayıp, kentteki açık alanlara, parklara, tarihsel yapılara yayılarak daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

 

Devlet Tiyatroları’ndan köylere oyun