Çarşamba, Ekim 4, 2023

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan başörtü saldırılarına sert tepki

Son dönemlerde sıkça örneklerin yaşandığı başörtülü kişilere yapılan saldırılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sert tepki geldi. Kabine toplantısı sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Akıllanmadınız, akıllanmıyorsunuz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan başörtü saldırılarına sert tepki

Son dönemlerde İETT otobüsü ve Marmaray’da görüldüğü üzere, başörtülü vatandaşlara yapılan çirkin saldırılar ülkede gündeme geldi.

Trabzon’da başörtü düşmanlığı! Tesettürlülere hakaretler yağdırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan başörtü saldırılarına sert tepki - Resim : 2

Kabine toplantısı sonrasında gündeme dair birçok konu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu çirkin saldırılara konuşmasında yer verdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan başörtü saldırılarına sert tepki - Resim : 3

“BU MİLLET SAPKIN ZİHNİYETİNİZE EYVALLAH DEMEYECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunlara yer verdi:

"İşine geldiği zaman başörtülüyü yanına al bir de partinin rozetini tak. Ama öbür taraf da hakaret. Kim olduğunuzu biliyoruz, niçin böyle yaptığınızı, neyi amaçladığınızı biliyoruz. Biz hala aynı şeyi söylüyoruz, aynı yerde duruyoruz: Başaramayacaksınız! Bu millet sizin sapkın zihniyetinize eyvallah etmeyecek. Ama milletin size attığı bu şamardan hala ders almadınız, akıllanmadınız akıllanmıyorsunuz! Otobüslerde, metrolarda, mağazalarda, yolda insanlarımızı taciz etme noktasına varan küstahlıklarla daha çok karşılaşmaya başladık. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu ülkeyi bir avuç azınlığın malı, bu milleti de aynı azınlığın kölesi olarak gören müstekbirlerin devri çoktan kapanmıştır.”
İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR