Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Alman gazeteciye Eurofighter’e ayar: Bizi bununla tehdit etmeyin

Resmi ziyarette bulunmak üzere

Resmi ziyarette bulunmak üzere Almanya’nın başkenti Berlin’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile baş başa görüşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme öncesi açıklamalarda bulunup soruları yanıtladı. Erdoğan, bir basın mensubunun “Almanya, Türkiye’ye Eurofighter savaş uçaklarını verecek mi?” sorusuna da yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alman gazeteciye  Eurofighter ayarı: Bizi bununla tehdit etmeyin
  • Resmi ziyarette bulunmak üzere bugün öğlen saatlerinde Almanya’nın başkenti Berlin’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile baş başa görüşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alman gazeteciye  Eurofighter ayarı: Bizi bununla tehdit etmeyin - Resim : 1Cumhurbaşkanı Erdoğan Scholz görüşmesi öncesi açıklamalarda bulunurken, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan bir basın mensubunun “Almanya, Türkiye’ye Eurofighter savaş uçaklarını verecek mi?” sorusuna da sert bir şekilde cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alman gazeteciye  Eurofighter ayarı: Bizi bununla tehdit etmeyin - Resim : 2Erdoğan, “Savaş uçaklarını Almanya verir ya da vermez. Dünyada savaş uçaklarını üreten sadece Almanya mı? Bir basın mensubu olarak bizi bununla tehdit etmeyin. Bize öyle sorular sorun ki, bu sorular vicdani olsun, insani olsun. Cevaplarını da biz size o şekilde verelim.” şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alman gazeteciye  Eurofighter ayarı: Bizi bununla tehdit etmeyin - Resim : 3Erdoğan ayrıca “NATO’nun önde gelen ülkelerinden biri ilk beşin içinde yer alan bir ülkeyiz. Türkiye NATO’da sıradan bir ülke değil. NATO’da düşüncesi kimin ne olursa olsun Rusya Ukrayna arasında herkes kimin yanında Ukrayna’nın. Biz Ukrayna ile de Rusya ile de görüşüyoruz. Ama 33 milyon ton koridordan tahılı Avrupa’ya Afrika’ya götüren biz olduk. Ben sana yüzlerce demiyorum, binlerce Filistinliyi şu anda İsrail öldürdü mü? Öldürdü. Hastaneleri yok etti mi, etti, ibadethaneleri, kiliseleri vuruyor mu, vuruyor. Ben bir Müslüman olarak bundan rahatsızım. Sen bir Hristiyan olarak bu kiliselerin vurulmasından rahatsız olmuyor musun? Bunlara karşı niye tavır koymuyorsunuz. Bizim için Musevi, Hristiyan, Müslüman ayrımının olmaması gerekir. Antisemitizme karşı mücadeleyi ilk veren lider ben oldum. Şu anda Almanya İsrail’e şu kadar maddi destek verdiğinden bahsediyor.” dedi.