Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası açıklamalar yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında yapılan Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalar yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı toplantı saat 15.10’da başladı. 17.30’da sona eren Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalar yapıyor. 

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar: 

Birleşik Arap Emirliklerimiz ve Mısır ziyaretlerimiz verimli geçti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, kazandığı seçim sonrası ilk resmi ziyaretini Türkiye’ye gerçekleştirdi. 

Mitinglerde meydanları hınca hınç dolduran kardeşlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. İstanbul’da Sirkeci-Kazlıçeşme hattını açtık. 

Türkiye’nin başarılarının Dünya’nın farklı yerlerinde ilgiyle karşılandığını Antalya Diplomasi Forumu’nda görmüş olduk. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine toplantısı sonrası açıklamalar - Resim : 1

SEÇİME KADAR 50 MİTİNG

Seçime kadar 50 farklı şehrimizde vatandaşlarımızla buluşmayı planlıyoruz. Bakanlıklarımız seçimler için gerekli hazırlıkları yaptılar. Her seçim gibi 31 Mart’ın da demokrasi şöleni şeklinde geçmesinde kararlıyız. Seçim sonuçları şimdiden hayırlı olsun. 

DEPREM BÖLGESİNE DESTEĞE DEVAM

Depremde yıkılan şehirlerimizin ayağa kaldırılması gündem ne olursa olsun aklımızdadır. Şimdiye kadar 46 bin konut ve köy evini teslim ettik. Nisan başı itibarıyla 75 bine çıkarıyoruz. Yıl sonuna kadar da 200 bin konut ve köy evini teslim edeceğiz. Kendi evini yapmak isteyenlere her türlü kolaylığı gösteriyoruz. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine toplantısı sonrası açıklamalar - Resim : 2

“TÜRKİYE’Yİ DİZE GETİRMEYE ÇALIŞANLARA YENİ KABUSLARIMIZ VAR”

Terörle mücadeleyi kararlılıkla devam ettiriyoruz. Bu yaz Irak sınırımızla ilgili meseleyi kalıcı olarak çözüme kavuşturacağız. Suriye sınırında 30-40 km güvenlik koridoru oluşturma isteğimiz bakidir. Herkesi bu stratejiye saygılı olmaya davet ediyoruz. Türkiye’yi teröristanla dize getirmeye çalışanlara yeni kabuslar yaşatacak hazırlıklarımız var. Bu gerçeği kabul ettirene kadar şartları zorlamaya devam edeceğiz. 

“GAZZE İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye olarak diplomatik girişimlerimizle, insani yardımlarımızla Gazzeli kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Türkiye, Gazze ve Filistin için elinden geleni yapıyor, yapmaya devam edecektir. İslam aleminin yek vücut olmasına ihtiyaç duyuluyor. Uluslararası kurumlarından nasıl baskılandığını anlatmaya gerek yok. 

Geçtiğimiz 21 yılda her alanda çok mesafe kat ettik. Ama henüz kendimizi rahat ve güvende hissedecek yerde değiliz. Biraz daha vakte ihtiyacımız var. Aziz Milletim, önceki hafta ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştiren KAAN vesilesiyle geldiğimiz yer ülkemizde ve dünyada konuşuldu. Antalya Diplomasi Forumu’nda da muhataplarımızın gündemindeydi. 

TB-2, AKINCI, AKSUNGUR ile SİHA teknolojisinde dünyada ilk 3’te ihracatta ise zirvede yer alıyoruz. Sadece geçtiğimiz yılında İHA ihracat tutarı 1,8 milyar dolardır. 2024 yılının ilk 2 ayında 633 milyon dolarlık ihracatla yeni bir rekor kırdık .