Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çin’in Hınan eyaletindeki yatılı okulda yangın çıktı!13 öğrenci hayatını kaybetti

Çin’in Hınan eyaletinde, kırsal

Çin’in Hınan eyaletinde, kırsal bölgelerde yaşayan öğrencilerin eğitim gördüğü özel bir yatılı okulda gece saatlerinde yangın çıktı. Çıkan yangın sonucu 13 öğrenci hayatını kaybetti. İşte detaylar…

Çin'in Hınan eyaletinde bulunan yatılı okulda yangın çıktı!13 öğrenci hayatını kaybetti

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Nanyang şehrinin Fangçıng ilçesinde kırsal bölgelerde yaşayan öğrencilerin eğitim gördüğü Yingcay Okulu’nda gece saatlerinde yangın çıktı.

  • İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında 13 öğrenci hayatını kaybederken yaralı kurtulan bir öğrenci hastaneye kaldırıldı.
Çin'in Hınan eyaletinde bulunan yatılı okulda yangın çıktı!13 öğrenci hayatını kaybetti - Resim : 1

TAMAMI 3. SINIF ÖĞRENCİSİ

  • Hıbey eyaletinde yayın yapan Zonglan News’e açıklama yapan bir öğretmen, ölenlerin tamamının üçüncü sınıf öğrencileri olduğu bilgisini paylaştı.
  • Sıçuan eyaletinde yayın yapan Cover News’e konuşan ilçe sakinleri, okulun anaokulu kısmı da bulunan, kırsal alanda özel bir yatılı ilkokul olduğunu, öğrencilerin bir kısmının hafta sonunda evlerine gittiğini, aileleri uzakta yaşayan veya başka yerde çalışan öğrencilerin ise hafta sonları da okulda kaldığını aktardı.
Çin'in Hınan eyaletinde bulunan yatılı okulda yangın çıktı!13 öğrenci hayatını kaybetti - Resim : 2
  • Trajik olayın, okulun kısa süre sonra yarı yıl tatiline gireceği zamanda meydana geldiği kaydedildi.
  • Çin ajansı Xinhua, yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğünü; adli mercilerin okuldan sorumlu bir personeli sorgu için gözaltına aldığını bildirdi.