Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’de 55 İl Başkanı Kurultay’da Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verecek

CHP’nin 55 İl Başkanı,

CHP’nin 55 İl Başkanı, 4-5 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan 38. Kurultay’da Kemal Kılıçdaroğlu‘na delegeleri temsilen destek vereceklerini açıkladı. Ankara İl Başkanı, “toplanan imzalar ve yapılan görüşmeler çerçevesinde yaklaşık 900 delege ile seçileceğini ön gördüklerini” söyledi.

CHP'de 55 İl Başkanı Kurultay'da Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verecek

CHP’nin 55 İl Başkanı, 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan 38. Kurultay’da, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verecek.

900 DELEGE İLE SEÇİLECEK

4-5 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek CHP 38. Kurultayına günler kala 55 il başkanı, Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı. Ankara’ya gelen 55 il başkanından 34’ü parti genel merkezinde ortak bildiri yayınladı. Bildiriyi okuyan CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, yaptığı konuşmada, CHP 38. Kurultayda Kılıçdaroğlu’nun toplanan imzalar ve yapılan görüşmeler çerçevesinde yaklaşık 900 delege ile seçileceğini ön gördüklerini söyledi.

“CHP MÜCADELESİNİ SÜRDÜRECEKTİR”

Erkol, yenilenen CHP örgütlerinin Kılıçdaroğlu ile iktidara yürüyeceğini belirtti. Cumhuriyetin ikinci yüz yılında Türkiye’yi 38. Kurultayda çıkacak iradenin yöneteceğini belirten Erkol, “Cumhuriyet Halk Partisi; altı okunda ifadesini bulan ilkeleri benimsemiş kadrolara sahiptir. Programında da belirtildiği gibi sol bir partidir ve sosyal demokrasinin evrensel ilkelerinin ışığında mücadelesini sürdürecektir” dedi.

“HEDEFİMİZ YEREL YÖNETİCİ SAYIMIZI ARTTIRMAK”

Parti iç hukukunun CHP örgütlerinin iradesi ve önerileri doğrultusunda tüzük kurultayıyla beraber yenileceğini Kılıçdaroğlu’nun açıkça ifade ettiğini hatırlatan Erkol, “İl başkanları olarak önümüzdeki birinci hedef; 2019’da olduğu gibi Genel Başkanımızın önderliğinde görevlerini başarıyla sürdüren ve sosyal belediyeciliği başarı ile temsil eden yerel yönetici sayımızı artırmak ve hizmetlerimizi ülkenin her noktasına yaygınlaştırmaktır” diye konuştu.

CHP’nin kurultayın ardından daha da güçleneceğini dile getiren Erkol, 81 il başkanı ve il örgütlerinin birleşerek ve güçlenerek kurultaydan çıkacağını aktardı.

CHP'de 55 İl Başkanı Kurultay'da Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verecek - Resim : 1