Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Hatay’da konuştu! “Hatay’ı kendi meselem kabul ediyorum”

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı‘ndan

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı‘ndan önce Hatay‘ı ziyaret ettiğini, genel başkan olduğunda ilk ziyaretini Hatay‘a gerçekleştireceğini söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Havalimanı ve Dikmece köyünde açıklamalarda bulundu. Özel, “CHP’nin şu anki genel başkanı olarak, ilk genel başkanımızın emaneti olan ve ‘Benim meselem’ dediği Hatay’ı, söz verdiğim gibi bundan sonra benim meselem kabul ediyorum.” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Hatay'da açıklamalarda bulundu! "Hatay'ı kendi meselem kabul ediyorum"

6 Şubat depremlerinin büyük yıkıma yol açtığı Hatay‘ın gündemden düşürüldüğünü ifade eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Havalimanı ve Dikmece köyünde açıklamalarda bulundu.

Hatay’ın deprem sonrasında yaralarının sarılmasında birkaç adım geriden gittiğini belirten Özgür Özel, “CHP‘nin şu anki genel başkanı olarak, ilk genel başkanımızın emaneti olan ve ‘Benim meselem’ dediği Hatay’ı, söz verdiğim gibi bundan sonra benim meselem kabul ediyorum. CHP Genel Başkanı’nın mesele ettiği bir konunun ülke gündeminden düşmesi mümkün değil.” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Hatay'da açıklamalarda bulundu! "Hatay'ı kendi meselem kabul ediyorum" - Resim : 1

“ATATÜRK’ÜN EMANETİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE YENİDEN İMAR EDİLMESİ VE AYAĞA KALDIRILMASI SÜRECİNİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ”

Hatay’ı gündemde tutacaklarını vurgulayan Özel, Hatay’ın demografisinin bozulmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.

Tüm inançların birlikte yaşayabildiği Hatay’ın bu özelliğinin korunmasına önem vereceklerine işaret eden Özgür Özel, “Hatay’da birilerinin rant projelerine izin vermeyeceğiz ama Hatay’ın Atatürk’ün emanetine yakışır şekilde yeniden imar edilmesi ve ayağa kaldırılması sürecini yakından takip edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Özel, 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenleri rahmetle andı, ailelerine başsağlığı diledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Hatay'da açıklamalarda bulundu! "Hatay'ı kendi meselem kabul ediyorum" - Resim : 2

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Genel Başkan Özel’in ilk ziyaretinde yanında bulundukları için gururlu olduklarını belirterek, “İnşallah Hatay’ın bir an önce bütün sıkıntılarının çözüldüğü günleri yaşarız.” temennisinde bulundu.

DEPREM KONUTLARININ BİR AN ÖNCE YAPILMASINI İSTİYORUZ”

Özel, daha sonra Antakya ilçesine bağlı Dikmece köyünde zeytin ağaçlarının kesileceği gerekçesiyle eylem yapan köylülerle buluştu.

Konuyu köylülerden dinlemek için geldiğini ifade eden Özel, şunları belirtti:

“Elimde bir mahkeme kararı var. Başvurunuz sonunda hakim, yürütmenin durdurulmasına karar vermiş. Benzer olay Manisa Yırca’da yaşanmıştı. 6 bin tane zeytinlik kesilip termik santral yapılmak isteniyordu. Yırca köylüleri sizin gibi zeytinlerine sahip çıkmak istediler. Biz de onlarla birlikte direndik. 600 ağaç kesilmişken yürütmeyi durdurma kararı aldı, sonra da mahkeme kazanıldı. Bu mahkeme kararının üzerinde ‘Türk milleti adına’ yazıyor. Bu kararı tanımamak, Türk milletini tanımamak demektir. Eğer mahkeme ‘Dur’ deyince duruluyorsa orası hukuk devletidir, ‘Dur’ deyince durulmuyorsa orası hukuk devleti değildir, orada düzen kalmaz.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Hatay'da açıklamalarda bulundu! "Hatay'ı kendi meselem kabul ediyorum" - Resim : 3

Yargı kararının derhal uygulanması gerektiğini belirten Özel, “Deprem konutlarının bir an önce yapılmasını istiyoruz, en sağlam zeminlere yapılmasını istiyoruz. Bu konuda hızlı davranılmasını istiyoruz ama mahkemenin ‘Zeytin kesemezsin.’ dediği yerde buna sığınılmaması lazım. Derhal yerin değiştirilmesi lazım.” görüşünü paylaştı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Hatay'da açıklamalarda bulundu! "Hatay'ı kendi meselem kabul ediyorum" - Resim : 4

CHPHataydeprem