Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Cem Karaca filmine dava!

Cem Karaca’nın eşi İlkim
Cem Karaca filmi davalık oldu

Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ film için kendisinden izin alınmadığını söyleyerek, çekimlerin durdurulması için mahkemeye başvurdu. Yapım şirketleri ise Karaca’nın iddialarının ardından yaptığı açıklamada gerekli izinlerin alındığıı belirtilerek “İlkim Karaca’nın, Cem Karaca’nın hayatında olmadığı hatta Cem Karaca’yla tanışmadığı süreci kapsamaktadır” ifadeleri yer aldı.

İlkim Karaca, eşi Cem Karaca’nın hayatını anlatacak ‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ film için kendisinden izin alınmadığını söyleyerek, çekimlerin durdurulması için mahkemeye başvurdu. Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya yapım şirketleri ise Karaca’nın iddialarının ardından bir açıklama yaptı.

Prodüksiyon şirketleri açıklamada, “Gerekli izinler alınmış olup tüm yasal süreçler tamamlanmıştır. Filme konu olan tarihler; dava açarak çekimlerin durdurulması için süreç başlatan İlkim Karaca’nın, Cem Karaca’nın hayatında olmadığı hatta Cem Karaca’yla tanışmadığı süreci kapsamaktadır” ifadelerini kullandı.

Açıklamada ayrıca “Bu süreçte Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca, filmimize danışman olarak katkı sağlamakta, bütün arşivini birinci elden bizimle paylaşmakta ve en başından beri destek olmaktadır” denildi.

Filmin, sanatçının çocukluğundan başlayıp sürgün yıllarında vatandaşlıktan çıkartılmasının ardından 1987’deTürkiye’ye kesin dönüş yaptığı dönemi kapsadığı vurgulandı.