Pazar, Ekim 1, 2023

Çatlayan sert topuklarınızı pamuk haline getiren meyve! Ayağınız yerden kesilecek, manava koşacaksınız

Havaların ısınmasıyla birlikte ayakkabıların yerini sandaletler ve terlikler aldı. Sandalet ya da terlik giymek için önce ayak bakımı yaptırmak gerekir. Çatlayan topuklarınızın çözümü ise bu yöntemde gizli. Bakım için yüksek miktarlarda ödeme yapmak yerine kolay ve maliyetsiz rutin yöntemlere başvurabilirsiniz. İşte tüm detaylar…

Çatlamış sert topukları pamuk haline getiren meyve! Ayağınız yerden kesilecek, manava koşun

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte dolaplardan çıkartılan sandalet ve terlikler giyiliyor. Sıcak günlerin serinletici tercihlerinden birisi olan sandalet ayağınızın ferah kalmasını sağlıyor. Fakat sandalet giymeden önce herkes bir ayak bakımı yaptırmak ister.

DOĞAL AYAK BAKIMI

Yaz mevsimi dışında giydiğimiz spor ve bot ayakkabıların neden olduğu bazı olumsuzluklar ayağımızın kötü bir görünüme kavuşmasını sağlayabiliyor.

Bu durumdan rahatsız olanlar ise yaz mevsimi öncesinde ayak bakımını ihmal etmiyor. Ayak topuğu kısmında meydana gelen kuruluk ve çatlaklıklar oldukça dikkat çekiyor. Pürüzsüz bir ayak için doğal yöntemler ile çatlaklara veda edebilirsiniz.

dsc-1077.jpg

LİMON SUYU

Topuğunuzda yaşanan çatlakları gidermek için limon kullanabilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu asit ile cilt kuruluklarını engeller. Uygulama için ılık bir suyun içerisine bir miktar limon suyu ekleyerek ayaklarınızı yaklaşık olarak 15 dakika suyun içerisinde bekletin.

Yumuşayan ayağınızı ponza taşı ile fırçalayın ve son olarak temiz bir su ile yıkayın. Bu işlem esnasında suyun sıcak olmamasına dikkat ediniz. Sıcak su cildinizi yeniden kurutacaktır.

el-ayak-bakimi-nasil-yapilmali.webp

YAĞLAR

Ayak bakımı yapmak için hindistan cevizi yağı, susam yağı, üzüm yağı ya da badem yağı gibi yağlar nemlendirici olarak kullanılabilir. Ilık suyun içerisinde beklettiğiniz ayağınızı ponza taşı ile ovduktan sonra güzelce durulayın.

Durulama işleminden sonra ayaklarınızın bakıma ihtiyacı olduğu bölgelere tercih ettiğiniz yağlardan birisi ile masaj yapın ve çorap giyin. Çorap ile uyuyarak sabah uyanana kadar çıkarmayın. Bu işlem ayaklarınızın bakımını karşılarken düzenli yapmakta bir sakınca yoktur.

your-feet-vaseline-50-silky-smooth-ways-to-use-vaseline-png-pro-cmg.webp

VAZELİN

Vazelin birçok derde deva olduğu gibi topuklarınızı yumuşatmak ve cildinizin ihtiyacı olan bakımı karşılamak için mucizevi etkilere sahiptir. Topuklarınızı nemlendirmek için tavsiye edilen ilk yöntemlerden birisidir.

Ilık suda beklettiğiniz ayaklarınızı ponza taşıyla ovduktan sonra bol bol vazelin sürebilirsiniz. Vazelin sürdükten sonra çorap giyerek uyumanız önerilir. Vazelin ile limon suyunu karıştırarak da etkisini artırabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR