Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Binyamin Netanyahu’dan, ABD’ye savaş resti!

Katil İsrail, 7 Ekim

Katil İsrail, 7 Ekim tarihinden itibaren Gazze‘de soykırım yapıyor. Okul, cami, kilise, hastane ayırt etmeden Gazze’ye bomba yağdıran İsrail’e en büyük destek ABD’den geliyor. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın Tel Aviv ziyaretinde “Ateşkes taahhüdü aldım” demesine rağmen Gazze‘yi tüm gücüyle bombalamaya devam edeceğini açıkladı.

Soykırımcı Binyamin Netanyahu'dan, ABD'ye savaş resti!

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 28’inci gününde devam ediyor. İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik bombardımanı şiddetlenirken, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail’e 3’üncü ziyaretini gerçekleştirdi. Ziyareti sırasında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir araya gelen Blinken, görüşmelerin ardından basın toplantısı düzenledi.

Soykırımcı Binyamin Netanyahu'dan, ABD'ye savaş resti! - Resim : 1

Washington’un Gazze Şeridi’ndeki çatışmalara insani “duraklama” isteğini ilettiğini doğrulayan Blinken, görüşmelerde daha fazla yardıma izin vermek ve rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamak için bu duraklamanın en iyi şekilde nasıl kullanılabileceği konusunun masaya yatırıldığını belirtti. İsrail’in kendisini savunma hakkının olduğunu ancak bunu nasıl yaptığının önemli olduğunu vurgulayan Blinken, “Filistinli sivilleri korumak için daha fazlasını yapmamız gerekiyor” dedi.

Soykırımcı Binyamin Netanyahu'dan, ABD'ye savaş resti! - Resim : 2
İsrail’deki görüşmelerinde atılması gereken adımların ele alındığını ve bu adımlara ilişkin tavsiyede bulunduğunu belirten Blinken, “Yalnızca en iyi arkadaşların sunabileceği bir tavsiye” ifadelerini kullandı.

Soykırımcı Binyamin Netanyahu'dan, ABD'ye savaş resti! - Resim : 3

İsrailli liderlerden Batı Şeria’daki çatışmaları durdurmak için harekete geçecekleri taahhüdünü aldığını kaydeden Blinken, “Dostlarımızın bu taahhüdü yerine getirmesini sağlamak için yakından takip edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Soykırımcı Binyamin Netanyahu'dan, ABD'ye savaş resti! - Resim : 4
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, savaşın amacının iki devletli çözümü içeren daha parlak bir gelecek inşa etmek olduğunu vurgulayarak, iki devletli vizyonun insanlara umut verecek bir şeyler vadedebileceğini, bölge genelinde bunu destekleyen geniş ve güçlü bir koalisyonun bulunduğunu ifade etti.

Soykırımcı Binyamin Netanyahu'dan, ABD'ye savaş resti! - Resim : 5

NETANYAHU, ATEŞKESİ REDDETTİKLERİNİ AÇIKLADI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun yoğun şekilde saldırdığı Gazze Şeridi’ndeki Hamas’ın elinde bulunan esirler serbest bırakılmadan “geçici insani ateşkes teklifini reddettiklerini” söyledi.

Netanyahu, Tel Aviv’i ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile yaptığı görüşmenin ardından tek başına basın toplantısı düzenledi.

Soykırımcı Binyamin Netanyahu'dan, ABD'ye savaş resti! - Resim : 6
ABD’nin geçici insani ateşkes teklifini zikretmeden “tüm güçleriyle devam edeceklerini” vurgulayan Netanyahu, şunları söyledi:


“İsrail, Gazze’deki (Hamas’ın elindeki) esirler serbest bırakılmadan geçici insani ateşkes yapılmasını reddediyor. Gazze’ye yakıt girişine izin vermiyoruz, para gönderilmesine karşı çıkıyoruz.”