Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beyazperdenin Dünya Starları ABD Başkanına seslendi: ‘Gazze’ye insani yardıma izin verin’

Cate Blanchett, Richard Gere,

Cate Blanchett, Richard Gere, Tom Hardy, Jennifer Lopez gibi sanatçıların da yer aldığı 500’den fazla sanatçı ABD Başkanı Joe Biden’e ‘Gazze ve İsrail’de ateşkes’ çağrısında bulundu. Açık mektupta, Gazze’de yaşayanların yarısının çocuk, üçte ikisinden fazlasının ise evlerini terk etmek zorunda kalan mülteciler olduğu vurgulanarak, “İnsani yardımın onlara ulaşmasına izin verilmeli” denildi.

Beyazperdenin Starları ABD Başkanına seslendi: ‘Gazze’ye insani yardıma izin verin’

Ben Affleck, Cate Blanchett, Richard Gere, Tom Hardy, Jennifer Lopez, Selena Gomez, Bradley Cooper, Brian Cox gibi satançıların da aralarında bulunduğu birçok isim ABD Başkanı Joe Biden ve ABD Kongresi’ne ‘bir can daha kaybedilmeden Gazze ve İsrail’de ateşkes’ çağrısında bulundu.

500’den fazla önde gelen aktör, yazar ve müzisyenin imza attığı ‘Sanatçılar Şimdi Ateşkes Çağrısında Bulunuyor’ başlıklı açık mektupta, “Son bir buçuk haftada 5.000 kişi öldürüldü; bu rakamın vicdan sahibi her insan felaket olduğunu bilir. İnanç ve etnik köken ne olursa olsun tüm yaşamın kutsal olduğuna inanıyoruz ve Filistinli ve İsrailli sivillerin öldürülmesini kınıyoruz” denildi.

Açık mektupta, Gazze’de yaşayan iki milyon kişinin yarısının çocuk, üçte ikisinden fazlasının ise evlerini terk etmek zorunda kalan mülteciler olduğu vurgulanarak, “İnsani yardımın onlara ulaşmasına izin verilmeli” denildi.

Mektup, şu ifadelerle sona erdi:

“Oradaki tüm insanlar ve onların dünyadaki sevdikleri için çektiğimiz acı ve yasın ötesinde, ortak insanlığımızı savunmak için sarsılmaz bir iradeyle motive oluyoruz. Tüm insanlar için özgürlük, adalet, onur ve barıştan yanayız ve daha fazla kan dökülmesini durdurma yönündeki derin arzumuzdan yanayız. Gelecek nesillere sessizliğimizin, hiçbir şey yapmadığımızın hikâyesini anlatmayı reddediyoruz.”

Acil Yardım Şefi Martin Griffiths’in BM Haberlerine söylediği gibi, ‘Tarih izliyor’.” İnternet ortamında, ‘artists4ceasefire.org’ adresinde yayınlanan açık mektubun imzacıları arasında Dua Lipa, Bella Hadid, Drake, Mark Ruffalo, Jessica Chastain gibi birçok isim de yer alıyor.