Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakıma ihtiyacı olanlar ve ailelerine ödenen ‘evde bakım yardımı’ hesaplara yattı

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla ödenen ‘evde bakım yardımı’ nın hesaplara yatmaya başladığını bildirdi.

Bakıma ihtiyacı olan vatandaşlar ve ailelerine ödenen 'evde bakım yardımı' hesaplara yatmaya başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 2,8 milyar lira Evde Bakım Yardımını hesaplara yatırmaya başladı.

Bakıma ihtiyacı olan vatandaşlar ve ailelerine ödenen 'evde bakım yardımı' hesaplara yatmaya başladı - Resim : 1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlık tarafından sunulan en önemli aile odaklı bakım hizmet modellerinden biri olan Evde Bakım Yardımının 2006’da engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlatıldığını belirtti.

Bakıma ihtiyacı olan vatandaşlar ve ailelerine ödenen 'evde bakım yardımı' hesaplara yatmaya başladı - Resim : 2

“TOPLUMUN HER BİR FERDİNE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenen vatandaşların desteklenerek aile bütünlüğünün korunduğunu ifade eden Göktaş, “Bakanlık olarak engelli bireylerin eğitim, sağlık, güvenlik, istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmaları için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri ile toplumun her bir ferdine ulaşmaya çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakıma ihtiyacı olan vatandaşlar ve ailelerine ödenen 'evde bakım yardımı' hesaplara yatmaya başladı - Resim : 3

“561 BİN VATANDAŞIMIZ EVDE BAKIM YARDIMINDAN YARARLANIYOR”

Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 5 bin 97 lira ödeme yapıldığını bilgisini vererek şunları kaydetti:

"Bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2,8 milyar lira Evde Bakım Yardımını hesaplara yatırmaya başladık. Halihazırda 561 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımından yararlanıyor. Bakanlık olarak engelli vatandaşlarımızın üreten güçlü Türkiye'nin birer ferdi olması, toplumsal yaşamın her alanında etkin bir şekilde yer alması için Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum."