Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Avukatlık asgari ücret tarifesi belirlendi

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi,

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi, Resmi Gazete’de yayınlanarak uygulamaya alındı. Bu karara göre; avukatlara ödenecek asgari ücret 15 bin 800 lira, dava ücretleri de 8 bin liradan başlayacak. İşte ayrıntılar…

Karar Resmi Gazete'de! Avukatlık asgari ücret tarifesi belirlendi

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel ve tüzel kişilerin sözleşmeli avukatlarına ödeyecekleri ücret minimum 15 bin 800 lira, dava ücretleri ise 8 bin lira ile 67 bin 700 TL arasında olacak.

Karar Resmi Gazete'de! Avukatlık asgari ücret tarifesi belirlendi - Resim : 1

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi” belli oldu.

Karar Resmi Gazete'de! Avukatlık asgari ücret tarifesi belirlendi - Resim : 2

AVUKAT DANIŞMA ÜCRETLERİ

Avukatla büroda sözlü danışma ücreti ilk 1 saat için 2 bin 300 TL, sonraki her 1 saat için 1300 TL olarak belirlenirken, çağrı üzerine gidilen yerde 1 saate kadar sözlü danışma ücreti ise 4 bin 800 TL oldu.

Karar Resmi Gazete'de! Avukatlık asgari ücret tarifesi belirlendi - Resim : 3

“TARİFE’DE ORTALAMA YÜZDE 90,40 ORANINDA ARTIŞ SAĞLANMIŞTIR”

Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) internet sitesinden yeni tarife hakkında yapılan açıklamada, “Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türkiye Barolar Birliği 2023-2024 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nde, maktu ücretlere ilişkin önceki Tarife’nin yayımı sonrası oluşan mali tablo dikkate alınarak, ortalama yüzde 90,40 oranında artış yapılmıştır” denildi.

Karar Resmi Gazete'de! Avukatlık asgari ücret tarifesi belirlendi - Resim : 4

ERİNÇ SAĞKAN’DAN TEŞEKKÜR

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan yeni tarife hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Sağkan, “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi konusunda, barolarımızdan aldığımız görüş ve öneriler doğrultusunda Adalet Bakanlığı ile yürüttüğümüz çalışma neticesinde mesleğimiz ve meslektaşlarımız için çok önemli ve tarihi bir tarifeyi hayata geçirdik. Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç ve bakanlık bürokratlarına çözüm odaklı ve yapıcı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederim. Baro başkanlarımıza tarife hazırlığındaki katkılarından dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.