Çarşamba, Ekim 4, 2023

‘Atatürk’ dizisine ayrılan bütçe belli oldu

Dijital yayın platformu Disney Plus, Cumhuriyet’in 100. yılı için ‘Atatürk’ dizisi çekiyor. İptal edileceği yönünde birçok tartışmanın olduğu dizinin 29 Ekim’de yayımlanacağı bekleniyor. Dizinin 8 milyon dolara mal olduğu öğrenildi.

‘Atatürk’ dizisine ayrılan bütçe belli oldu

Disney Plus, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü yaşamını konu edinen bir dizi çekiyor. Başrolünde Aras Bulut İynemli’nin oynadığı dizi, 29 Ekim’de yayımlanacağı duyurulmuştu.

10Haber.Net‘ten Müge Dağıstanlı, Disney’in dizisiyle ilgili ayrıntıları yazdı.

Dağıstanlı’nın yazısının ilgili bölümleri şöyle:

İYNEMLİ 5 MİLYON LİRAYA İMZA ATTI

Aras Bulut İynemli kariyerine güç, hesabına da 5 milyon lira katan dizi için bir tek şu açıklamayı yaptı: “Her aşamasında çok heyecan duydum. Atatürk’ü oynamak büyük bir gurur ve onur.”

Aras Bulut İynemli’nin başrolde olduğu ‘Atatürk’ dizisi bir rekora imza attı! ABD’deki Ermeni lobisini ayağa kaldıran yapım için hiçbir Türk dizisine nasip olmayan paralar harcandı: 8 milyon dolar su gibi aktı.

kapak-010.jpg

DİZİ 8 MİLYON DOLARA MAL OLDU

29 Ekim’de, Disney ve Fox’da seyirciyle buluşacak olan ‘Atatürk’, bugüne kadar yapılmış en pahalı dizi rekorunu kırdı. 6 bölümlük yapım ön hazırlık dahil 8 milyon dolara (208 milyon lira) mal oldu. Atatürk’ü oynayan Aras Bulut İynemli bölüm başına 850 bin lira aldı.

Aras Bulut İynemli, 2021’de “Evet” dediği rol için gizlilik sözleşmesi imzaladı. Yapımla ilgili tek kelime etmedi. Adının açıklandığı andan, yayın tarihi 29 Ekim’e kadar özel hayatına da dikkat edecek. Yani kendisini çok sevdiği Alaçatı’da çapkınlık yaparken görmemizi istemiyor. Ya da hehangi bir polemiğe girmiyor. Kampanya yüzü olduğu reklam dışındaki tekliflere “Hayır” dedi. Instagram’a az giriyor.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR