Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aslıhan Sinem’e ait son görüntüler: Nefes alamıyorum baba!

İzmir’de iş görüşmesi için

İzmir’de iş görüşmesi için evden çıkıp, geri dönmeyen ve bir gün sonra bulunduğu hastanede yaşamını yitiren 18 yaşındaki Aslıhan Sinem Çiçek’in son görüntüleri ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl yaşanan olayda Sinem’in ölümüne ilişkin bir kişi gözaltına alınmıştı.

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 1

Şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest kalırken Sinem’in son görüntüsünde ‘Nefes alamıyorum’ dedikten sonra ‘Baba’ diyerek acıdan kıvrandığı görüldü.

Bayraklı ilçesinde oturan Aslıhan Sinem Çiçek, geçen yıl 26 Temmuz’da, Bornova’da iş görüşmesine gitmek için evden çıktı. Geri dönmeyen Çiçek’e ulaşamayan babası Serdar Çiçek (41), polise kayıp başvurusunda bulundu.

110

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 2

Ekipler, Çiçek’in Ege Üniversitesi Hastanesi’nde olduğunu tespit etti. Çiçek, bir gün sonra hastanede yaşamını yitirdi. Polis, Çiçek’in ölümüne ilişkin Burak Kaya’yı gözaltına aldı. Çiçek’in telefonu üzerinde bulunan Kaya, sorgusunda kendisinin öldürmediğini söyledi. Kaya, ardından ‘gasp’ suçundan tutuklandı.

210

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 3

Polis, Aslıhan Sinem Çiçek’in son olarak beyaz bir hafif ticari araca bindiğini tespit etti. Aracın geçtiği noktaları inceleyen ekipler, Cem A.’ya ulaştı. Belirlenen adrese operasyon yapan polis, şüpheliyi gözaltına aldı.

310

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 4

ŞÜPHELİLER SERBEST BIRAKILDI

‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçlamasıyla adliyeye sevk edilen Cem A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayağına elektronik kelepçe takılan Cem A.’ya, konutunu terk etmemek başta olmak üzere yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Soruşturmada, gözaltına alınan Cem A.’nın kuzeni Diyar A. da mahkemece, adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

410

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 5

Burak Kaya için istenilen adli tıp raporunda, kanında ve idrarında uyuşturucu madde tespit edildi. Kaya, 27 Ekim’de savcının istemiyle yurt dışı çıkış yasağıyla tahliye edildi. Ancak Kaya, ilerleyen süreçte başka suçtan hüküm giyip cezaevine girdi.

510

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 6

SANIKLAR YARGILANIYOR

Soruşturmanın ardından hazırlanan iddianamede, şüphelilerden Cem A. hakkında ‘Nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 19 yıla kadar, Burak Kaya için ‘Yağma’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Sanıklar hakkında, ‘Olası kastla öldürme’ suçundan ise kovuşturmaya yer olmadığı belirtildi. Sanıklar, İzmir 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı.

610

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 7

Daha önce bir hafif ticari araca binerken ardından sokakta telaşla koşarken görüntüleri ortaya çıkan Aslıhan Sinem Çiçek’in, hayatını kaybetmeden önceki son görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüler, dava dosyasına girdi. 

710

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 8

‘BABA’ DİYE BAĞIRMIŞ

Aslıhan Sinem Çiçek’in, otoyol kenarındaki yeşil alanda cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntüsünde, Aslıhan Sinem’in, ‘Nefes alamıyorum’ dedikten sonra son sözünün ‘Baba’ olduğu ve acıdan kıvrandığı görüldü.

810

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 9

“KIZIM ÖLMEDİ ÖLDÜRÜLDÜ”

Baba Serdar Çiçek, kızının öldürüldüğünden emin olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:

“Kızım ölmedi öldürüldü. Sanıklar dışarıda geziyor. Kızımın son görüntüleri elimizde. Daha önce bir caminin güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntüde, panikle koştuğu görülmüştü. Cep telefonuyla kaydedilen son görüntülerinde ise kızım acı çekiyor ve nefes alamıyor. Sonra ambulans geliyor, sedyeye alıyorlar. Sanırım orada ölmüş. 

910

Aslıhan Sinem'in son görüntüsü: Nefes alamıyorum baba - Resim: 10

“ADALET İSTİYORUZ”

En son ‘Baba’ diyor. Elimizden bir şey gelmedi. Kızım evine gelemedi. Olayda yargılanan 2 kuzen dışarıda. Olay yerinde bulunan sanık da serbest bırakılmıştı şimdi uyuşturucu suçundan tutuklu. Bu kişilerin bir an önce caza almasını istiyoruz. Adalet istiyoruz”