Pazar, Ekim 1, 2023

Arda sakatlandı! kâbus günleri yaşıyor

Sezon başında Real Madrid’e imza atan Arda Güler, sağ dizinde yaşadığı sakatlık nedeniyle takımının ABD kampından ayrılarak İspanya’ya dönmüştü. Yapılan testlerin ardından milli yıldızın sakatlığının 3 aya kadar uzama ihtimali olduğu açıklandı.

Arda sakatlık kâbusu yaşıyor

Sezon başında Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olan milli futbolcu Arda Güler, sakatlık kabusu yaşıyor. 18 yaşındaki yıldızın sağ diz iç menisküsünde sakatlık tespit edildi. İspanyol devinin ABD kampından ayrılan Arda’nın tedavisine İspanya’da devam ediliyor. Milli yıldız Arda Güler, 22 Temmuz’da sağ dizinden bir sakatlık yaşamış ve 24 Temmuz’da oynanan ilk hazırlık maçında forma giyememişti. Milan karşısında 2-0 geriye düşen Real Madrid, geri dönüşe imza atarak maçı 3-2 kazanmıştı.

Real Madrid, 27 Temmuz’daki Manchester United maçını da 2-0 kazanmıştı. Arda Güler, bu iki maçta da yedek kulübesinde yer almış ancak sakatlığı sebebiyle süre almamıştı. Arda Güler pazar gecesi oynanan El Clasico’da da sakatlığı nedeniyle kadroda yer alamadı. Arda Güler’e yeni testler yapıldığını belirten Real Madrid’den yapılan açıklamada “Oyuncumuz Arda Güler’e yapılan testler sonucunda sağ diz iç menisküsünde yaralanma tespit edilmiştir. Oyuncumuz önümüzdeki birkaç saat içinde özel tedavisine devam etmek üzere Madrid’e gidecektir” ifadeleri kullanıldı.

Marca Gazetesi’nin haberine göre; sağ diz iç menisküsünde yaralanma tespit edilen Arda’nın sahalara geri dönüşü tahmin edilenden daha uzun sürebilir. Marca’ya konuşan Dr. Pedro Luis Ripoll, genç futbolcunun sakatlık durumuyla ilgili olarak “Arda Güler’in menisküs sakatlığı ciddiyse, menisküsün dikilmesi gerekir. Bu da 5 aylık tedavi gerektirir. Eğer menisküs sakatlığı ciddi değilse, alternatif yöntemlerle tedavi süreci 3 ayı bulur” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR