Pazar, Ekim 1, 2023

Arda Güler’in sözleşmesinde Vinicus tarifesi

Arda’nın sözleşmesinde Vinicus tarifesi

Sezonun sona ermesiyle adı birçok dünya deviyle anılan Fenerbahçe ve Türk futbolunun genç yıldızı Arda Güler, Real Madrid ile 6 yıllık sözleşme imzalamıştı. Real Madrid başkanı Perez’in tanıttığı Arda’nın yıllık maaşında Vinicius tarifesi uygulanacak.

Geride kalan sezonda Fenerbahçe’nin en önemli isimlerinden biri haline gelen Sarı-Lacivertliler ve Türk futbolunun genç yıldızı Arda Güler’in sezonun sona ermesiyle hangi takıma gideceği merak konusu olmuştu. Avrupa’nın birçok devini peşine takan Milli yıldız, PSG, Barcelona gibi kulüplerden teklifler aldı.

Son olarak Barcelona’nın sözleşme imzalatmaya yaklaştığı oyuncu için devreye giren dünyanın en büyük kulübü olarak bilinen Real Madrid, oyuncuyu ikna etmiş ve 6 yıllık sözleşme imzalamıştı. Real Madrid’e gitmesiyle adı Avrupa basınının da düşmeyen Arda’nın Real Madrid’den yıllık ne kadar alacağı da merak konusu oldu.

Ancelotti’nin ilk planında yer alan genç oyuncunun başka bir takıma kiralanıp kiralanmayacağı sorulurken, oyuncu da Real Madrid’de kalarak efsane olmak istediğini belirtmişti. Maaşı merak konusu olan Arda için Real Madrid kurmaylarının Vinicius formülü uygulayacağı iddia edildi.

Arda Güler transferiyle ezeli rakibi Barcelona’ya unutulmaz bir transfer çalımı atan Real Madrid Arda’yı Vinicius’un sözleşmesini önererek ikna etti. Real Madrid’in efsane golcüsü Benzema’nın takımdan ayrılmasının ardından Benzema’nın maaşının verildiği Vinicius, Benzema’nın kazandığı yıllık 15 milyon euroyu kazanacakken Arda’ya da Vinicius’un sözleşmesindeki 3.2 milyon euro verilecek.

Real Madrid’deki performansına göre maaşının da artması beklenen oyuncunun Vinicius gibi yükselme imkanı da bulunuyor. Buna göre Arda’da performansına dayalı olarak kazandığı maaşı üst seviyelere çekebilir.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR