Cumartesi, Eylül 23, 2023

Arda Güler Real Madrid’e kötü başladı! İspanyol basınından 3 ay sakat iddiası

Sakatlığı sebebiyle Real Madrid’in ABD kampından ayrılarak Madrid’e dönen Arda Güler’le ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Menisküs yırtığı olan genç futbolcunun 3 ay sahalardan uzak kalacağı ifade ediliyor.

Arda Güler'in Real Madrid kariyeri kötü başladı! İspanyol basınından 3 ay sakat iddiası

Fenerbahçe‘den 20 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Real Madrid’e transfer olan Arda Güler’e nazar değdi.

İspanyol devine imza attıktan sonra çıktığı antrenmanlarda gösterdiği performansla göz dolduran genç oyuncu talihsiz bir sakatlık yaşadı.

Real Madrid’in ABD kampından sakatlığı sebebiyle ayrılan 18 yaşındaki oyuncunun dizinde menisküs yırtığı olduğu açıklandı.

Arda tedavi için Madrid’e dönerken, İspanyol basınından Marca’dan çarpıcı bir iddia geldi. Marca, Arda’nın 3 ay sahalardan uzak kalacağını iddia etti.

Marca’ya konuşan Dr. Pedro Luis Ripoll, genç futbolcunun sakatlık durumuyla ilgili olarak, “Arda Güler’in menisküs sakatlığı ciddiyse, menisküsün dikilmesi gerekir. Bu da 5 aylık tedavi gerektirir. Eğer menisküs sakatlığı ciddi değilse, alternatif yöntemlerle tedavi süreci 3 ayı bulur.” ifadelerini kullandı.

Real Madrid’in resmi sitesinden yapılan açıklamada, “Arda Güler’e yapılan tetkiklerin ardından oyuncunun sağ diz iç menisküsünde lezyon tespit edildi.” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR