Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın!

Apple’dan kullanıcılarına kritik uyarı

Apple’dan kullanıcılarına kritik uyarı geldi. Ünlü teknoloji şirketi kullanıcıları şarjdaki telefonlarını yastıklarının, battaniyelerin altına koymamaları hakkında uyardı. Şirket kullanıcıların ayrıca şarj olması için prize taktıkları telefonlarıyla uzun süre temastan kaçınmaları gerektiğini de hatırlattı.

Peki telefonu şarj ederken nelere dikkat edilmeli?

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 1

Apple, şarj cihazına bağlı cihazlarını tutarken uyuyakalan akıllı telefon kullanıcıları için bir uyarı yayınladı.

114

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 2

Teknoloji devi, çevrimiçi kullanım kılavuzunda iPhone’ların ‘iyi havalandırılan bir alanda’, örneğin kalın bir yorganda değil, düz bir masa üstünde şarj edilmesi gerektiğini söylüyor.

214

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 3

Uyarının nedeni ise telefonların şarj olurken ısınması ve kaçacak yeri yoksa yanıklara veya yangına sebebiyet vermesinden kaynaklanıyor. 

314

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 4

Cihazın yüksek ısıya maruz kalması halinde çeşitli sorunların meydana gelebileceğini belirten şirket, bu durumdan kaçınılması için yapılması gerekenleri sıraladı.

414

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 5

Apple, iPhone ve Apple USB güç adaptörlerinin sıcak yüzeylerle uzun süre aralıksız temasın, rahatsızlık duyulmasına veya yaralanmaya neden olabileceğine dikkati çekti.

514

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 6

Apple, “Aygıt çalışır durumdayken veya güç kaynağına takılıyken cildinizin aygıtla, güç adaptörüyle veya kablosuz şarj aletiyle uzun süre temas halinde olmasını engellemek için sağduyulu davranın” ifadelerini kullandı. 

614

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 7

Kullanıcılara cihazlarını, kablosuz şarj aletini ya da güç adaptörünü battaniyelerinin, yastıklarının veya vücutlarının altına koymamaları ve bu şekilde uyumamaları da tavsiye edildi.

714

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 8

ŞARJ EDERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Apple’ın internet sitesinde, iPhone işletim sistemi iOS’un son sürümüne ilişkin “iPhone için önemli güvenlik bilgileri” başlığı altında yer alan bazı uyarıları şöyle:

814

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 9

Şarj kablosu bir güç kaynağına bağlıyken, rahatsızlığa veya yaralanmaya neden olabileceğinden, şarj kablosu ve konektörle uzun süreli cilt temasından kaçının.

914

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 10

Şarj kablosu veya konektörü üzerinde uyumaktan kaçının

1014

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 11

iPhone ve Apple USB güç adaptörleri uluslararası ve bölgesel güvenlik standartları tarafından tanımlanan gerekli yüzey sıcaklığı sınırlarına uygundur. Ancak, bu sınırlar dahilinde bile, sıcak yüzeylerle uzun süre sürekli temas rahatsızlığa veya yaralanmaya neden olabilir.

1114

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 12

Cildinizin bir cihaz, güç adaptörü veya kablosuz şarj cihazı çalışırken veya bir güç kaynağına uzun süre bağlıyken temas halinde olduğu durumlardan kaçının. 

1214

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 13

Örneğin, bir cihaz, güç adaptörü veya kablosuz şarj cihazı üzerinde uyumayın veya bir güç kaynağına bağlıyken bunları bir battaniyenin, yastığın veya vücudunuzun altına koymayın.

1314

Apple, kullanıcılarını uyardı: Bunu sakın yapmayın! - Resim: 14

Kullanırken veya şarj olurken iPhone’unuzu, güç adaptörünü ve herhangi bir kablosuz şarj cihazını iyi havalandırılan bir alanda tutun.