Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKADEMİSYEN TUBA IŞIK YAZDI, KIZ EVLADININ GERÇEK AŞKI

Babam, Yusuf IŞIK ‘a

Babam, Yusuf IŞIK ‘a itafen

            Babam, dilimdeki tatlı sözün sahibi, yüreğimdeki tahtın beklentisiz her daim varisi… Güçtür baba kız evlat için. Candır, ta içinde, hem öyle bir can ki, arkadır, dayanaktır, tutunduğu daldır, boşta kalan elini doldurandır.

            Baba geleceğinin umudu, sıkı sıkı sarıldığı gerçek sevgisidir kız çocuğunun. Doğru bir iletişim yakalanırsa, yeryüzünde kolay kolay bulunmayacak bir sevgidir baba-kız arasındaki bağ. Selamların bile yer yer hesaplarla yapıldığı dünyada yüreğimin en güzel yerinde oturan adam, adam gibi adam, idolum olan kıymetlim, babam…

Çocuk dünyaya getirmeye vesile olmak değildir babalık, kız evladını büyütürken asla şiddet uygulamadan, sesini bile yükseltmeden başarılı, sağlıklı çocuk eğitebilmektir babalık. Ve benim babam, tanıdığım, tanıyacağım en üst düzey rütbeli ve eğitimlilerden defalarca daha nitelikli insan. Evladına yanaşırken nasıl hareket etmesi gerektiğini bilen, aramıza hep hatır ve sevgiyi köprü kuran, yanı sıra düzen ve disiplini de unutturmayan, sorumluluklarımı tatlı tatlı omuzlarıma bırakıveren becerikli adam.

            Daha 5 yaşımdayken ilk öğretimciydi benim babam. Biz onu gördüğümüz an oyunumuzu bir süre için yarım bırakır, koşa koşa evimize gider, okumaya başlardık. Okuldan önce öğretimiz olan değerlim babam. Öğretmek öğretmenin üstüne atılacak bir yükümlülük değildir.

            Okula gitmeden, bize Kuran öğreten, onunla da yetinmeyip tamamını okutan ama asla bir defa bile sesini yükseltmeyen adam. Belki de 5 yaşımda başlayıp 36 yaşıma gelene kadar okuma fikrini bu denli benimsememe ve sevmeme neden olan adam…

            ÇOCUK SİZİN, EBEVEYNİNİN AYNASIDIR. EVLADINIZ SİZİN YANSIMANIZDIR. Absürt gördüğünüz yanlarının siz de olup olmadığını kontrol edin, güzel olan yanlarını sizden aldığını bilin. 62 Yaşında bir insan her gün okuma yapıyor ve bunu işi ya da zorunluluğundan yapmıyorsa, onun dibinde olan evlat da okumayı ve kitabı hiç şüphesiz sevecektir.

BABA GÜCÜ, HUZURU, YARINLARA TAŞIYAN EN SAĞLAM AYAĞI, GURURUDUR KIZ EVLADIN.

            Yüzünü gördüğümde en çok sevindiğim, boynuna sarılınca kokusunu içime çektiğim, beklentisiz sevdiğim kıymetlim babam…

            BABA GİBİ BABA OLMAK ER KİŞİNİN KARIDIR. Evladının iyiliğinin ardına kendi egosunu bırakabildiği gün insan baba olmayı başarır.

            Kazandığını helal kazanan, helal yolda harcayan, evladını adam gibi yetiştiren, vicdan sahibi bireyler kazandıran, babam gibi babalar, sizlerin ömrünüz uzun, canınız sağ, evlatlarınız yaşamlarınız boyunca yanınızda adları huzur olarak var olsun……