Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti yerel seçim açıklaması yaptı: 3 dönem kuralında istisna olabilir

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, yaklaşan yerel seçimler öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Genel seçimde olduğu gibi 3 dönem kuralını uygulayacaklarını belirten Yılmaz, “Çok nadiren de olsa bazı istisnaların olabileceğine dönük ipucu sahibiyim” dedi.

AK Parti'den yerel seçim açıklaması: 3 dönem kuralında istisna olabilir

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, partisinin Samsun İl Başkanlığını ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.

3 Mart 2024’te gerçekleşecek seçimlere ilişkin soruları yanıtlayan Yılmaz 3 dönem kuralının uygulanıp uygulanmayacağı sorusu üzerine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

AK Parti'den yerel seçim açıklaması: 3 dönem kuralında istisna olabilir - Resim : 1

“3 DÖNEM KURALINA OLDUKÇA BAĞLIYIZ”

Yılmaz, “Yerel seçimlerde de genel seçimde olduğu gibi 3 dönem kuralı uygulanacak. Çok nadiren de olsa bazı istisnaların olabileceğine dönük ipucu sahibiyim. Bundan önce biliyorsunuz, çok istisnai bazı yerlerde 3 dönem üzerine ilaveleri yaptığımız yerler olmuştur. Hatta Zeytinburnu’nda çok başarılı bir belediye başkanımız 3 dönemi doldurduğu için onu Beykoz’dan aday yapmıştık. 3 dönem kuralına oldukça bağlıyız. Milletvekili seçiminde de çok bağlı olduğumuzu gördünüz” ifadelerini kullandı.

AK Parti'den yerel seçim açıklaması: 3 dönem kuralında istisna olabilir - Resim : 2

“ADAYLARIMIZIN TESPİTİYLE İLGİLİ SÜREÇ İŞLİYOR”

Adayların açıklanma tarihini geciktirmeyeceklerini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:
“Adaylarımızın bir an önce sahaya çıkıp çalışmalarını yapmaları için erken açıklanmasıyla ilgili çaba içinde olacağız. Tarih henüz belli değil. Süreci çok hassas takip ediyoruz. Adaylarımızın tespitiyle ilgili süreç zaten hep işliyor. Bizim o konuda tecrübemiz çok var ama seçime Cumhur İttifakı’mızın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi ile gidiyoruz. Birlikte yapılacak çalışmalar belki biraz zaman kaybettiriyor. Onu da inşallah telafi edip en kısa sürede gereğini yapacağız.”