Pazar, Ekim 1, 2023

Aile Meclisi Basın Sözcüsü Adem Çevik:Laisizm Kamalizm dini dayatmaları kaldırılsın!

önce AHLAK önce AİLE önce DİL Seferberliği için İmam Hatip Nesli Gerede’de Buluşuyor
İmam Hatip Nesli Gerede Buluşması Laisizm Kamalizm dini dayatmaları kaldırılsın

Gerede İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği ÖNDER GEREDE GiMMED’in organize ettiği programa şehir içi ve şehir dışından yoğun bir katılım bekleniyor.
Gerede imam Hatip Lisesi ve Ortaokulu mezunları ve muallimleri GiMMED ÖNDER GEREDE organizesi ile 6 Ağustos Pazar Günü Saat10:00’da Esentepe RamazanDede mesireliğinde ailece buluşacaklar.

Bütün dönemleri kapsayacağı ifade edilen bir uygulama yapılarak Gerede imam hatip okullarında 1 sene bile okuyanlar ve halen okumakta olanlar ile bütün Gerede imam Hatip Lisesi ve imam-hatip ortaokulları mezunları mensubları ve çalışanları Esentepe Mesireliğinde saat 10:00’da Gerede ÖNDER İmam Hatipliler Derneği organizasyonu ile buluşacaklar.
Gerede İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği GiMMED’in organize ettiği programa şehir içi ve şehir dışından yoğun bir katılım bekleniyor. Etkinlik için; “İnsanlığın kurtuluşu ve Kur’an nesli için gayret eden tüm Kur’an dostları davetlidir” çağrısında bulunuldu.
Milletvekilinden, bürokrattan,belediye başkanına, siyasetçiden, gazeteciye kadar birçok ismi yetiştirdiği gibi; akademisyen, hukukçu, iş adamı ve hayatın birçok alanında tanınmış simaların yetişmesine vesile olduğu bilinen 56 senedir faaliyette olan 6 imam hatip okulları; Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi/ortaokulu, kız İmam hatip ve diğer 3 imam hatip ortaokulu eskisiyle-yenisiyle tüm talebelerini ve ümmetin ve insanlığın kurtuluşu için mücadele eden Kur’an dostlarını buluşturacak.


İmam Hatip Nesli Kur’anNesli Buluşma Programı’na Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr Yusuf Tekin ve bakan yardımcıları, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan da davetli.
İmam Hatipli Cumhurbaşkanı ve yardımcısı başta olmak üzere, Milli Eğitim Bakanı ve yardımcıları, MEB bürokratlarının, Diyanet İşleri Başkanı ve Yardımcılarının, Tüm imam Hatip cemiyetlerinin, Türkiye Aile Meclisi AİLEM ÖNDER, ENSAR, TÜRGEV TÜGVA İLİM-YAYMA Cemiyeti, ÖZGÜRDER şubelerinin, ayrıca Bolu ve Gerede protokolünün de davet edildiği bildirildi.
İmam-Hatip Nesli Buluşma programına; Geredeliler Birliği, Bolulular Birliği de destek veriyor.
ÖNDER Gerede İmam Hatipliler Derneği ve Türkiye OKUL-ÂİLE BİRLİĞİ Başkanı gazeteci yazar Âdem Çevik, yaptığı açıklamada;
Türkiye İslam Devleti olarak kurulan devletimizin bin yıllık anayasasına ayrıca 1876 anayasası 1921 ve 1924 anayasasında ve cumhuriyet ilan edildiğinde 2.madde Devletin Dini diniislam anayasada yeniden yer almalı. Uluslararası sözleşmeler ve kanunlar İslam’a aykırı olmamalı.
Devletin dini İslam’ı anayasadan kaldıran ezana camiye hilafete Kur’an’a millete dile dine Allah’a savaş açanlar, işgalciler işbirciler dil soykırımı yapan İttihatcı Teröristler (İT) CHP’li hainler okullarda okutulmalı. tüm darbecilerin ve KAMAL’ın tüm Mal varlıkları vakıflara devir edilmeli…
kabbalacı sabataist pakrudini masonlar darbeciler KAMALİZM ve LAİSİZM dinleri dayatmasi CHP’nin 6 ok ilkeleri anayasa 2.madde, 42., 58., 81., 103. ve 134.maddeler iptal edilerek İslam Kuran sünnet ilkeleri ve Kur’an üzerine yemin şeklinde ıslah edilmeli
“CEDAW Sözleşmesi ve 28 Şubat darbesi dayatması Karma eğitim tahakkümüne zorbalığına son verilmeli.
tüm ilkokullara da meallikuran ve yaşayan Kurân Resulullah’ın hayatı dersleri konulmalı. ÖnceAİLE, önceAHLAK önceDİL seferberliği yapılmalı. Her aile her ev KURABEVİ olmalı.
Laiklik ve Kemalizm dayatması kanunlardan müfredatlardan çıkarılmalı.
Fikir ve ifade hürriyetinin önündeki engel sabataist kabbalacı Kemalizm dininin dayatması 5816 sayılı diktatör monark KAMAL koruma kanunu kaldırılmalı
Yalan tarih yerine gerçek tarih öğretilebilmeli.


Lozan antlaşması, Fulbright sözleşmesi, CEDAW sözleşmesi, Cinsi sapıkligi meşrulaştıran DSÖ/WHO sözleşmeleri iptal edilmeli. Şiddeti cinayeti besleyen batakliklarin kurutulması için içki kumar faiz fuhuş zina şehvet t erörü teşhircilik KAOS/GLBTİQPEZ yasaklanmalı
İslam’a ahlaka aileye insanlığa Zararli cemiyetler kapatılmalı Toplumsal Cinsiyet, Toplumsal Cinsiyet Eşitligi, Toplumsal Cinsiyet Adaleti GENDER MASKEli cinsi sapıkliklari meşrulaştiran cinsiyetsiz ailesiz AHLAKSIZ projeler derhal durdurulmalı.
Kuran nizamını hayata hakim kılmak ve Kuran ahlaklı Kurannesli için Mealiyle birlikte Kuran ve Kuran ahlaki dersleri seçmeli değil mecburi olmalı istemeyenler dilekçe vermeli.
Her ailede her sınıfta her gün 41dk Kuran Mealiyle birlikte düşünerek müzakere ederek okunmalı.
Kuranı güzel okumak güzel yazmak güzel anlatmaktan ziyade Hepimiz yaşayan ve yaşatan kuran olmalıyız
Tüm okullarda AİLE OKULLARI açilmali,
Genç yaşta evlilikler teşvik edilmeli.
Burslar öğrenciye değil aileye verilmeli. Okul bitip vazifeye başlayınca da borcunu ödemeli ki tembellikten vefasızlıktan kurtulabilmeli.
İslami insanı ahlaki imanı şiarlarımızın gerçekleşmesi için de imza gündem farkındalık kampanyaları açtık. Bilindiği gibi tüm okullarda kur’an seçmeli ders olsun kampanyamız başarıya ulaştı. İnşaallah bu imza kampanyamızda da fiili dualarınızla ayrıca kurucusu olduğumuz; Türkiye Aile Birligi, Türkiye Okul Aile Birliği, Türkiye Aile Meclisi, Kurtuluş Kur’anda Cemiyeti, İYİLİK İnsan Hakları Derneği, destekleriyle de muvaffak olacağız inşallah”diye konuştu

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR