Pazar, Ekim 1, 2023

Ahde Vefa Platform Başkanı Nuran Kırlak Yazdı:’Faili Mecnun’ Cinayetler!

Faili Mecnun Cinayetler!

Yeni nesil cinayetlerin nasıl yapıldığı ya da yapılacağı ortaya çıktı.
Eskiden faili meçhul cinayetler vardı. Derin devletin, istihbaratın içindeki karanlık kimselerin, yaptığı ve başı sonu bulunamayan cinayetlerle yaratılan toplumsal kutuplaşma, dönemin siyasi iktidar çekişmeleri birçok aydın, yazar, gazeteci ve kamu görevlisi faili meçhul cinayetlere kurban gitmiştir.
Şimdilerde ise yeni proje olarak gündemde yer alan FAİLİ MECNUN CİNAYETLER olarak yeni bir dönem başlatılmaktadır.
Bu cinayetler hayra alamet değil

“Deli sözü Türkçede mecnun anlamına gelir! Bu, kendilerini tehlikeye atmak konusunda gösterdikleri azim ve inattan, nefislerini tehlikeye gerçekten deli imişçesine bir pervasızlıkla atışlarından dolayıdır.”

Medyada basında, sosyal hayatı görkemli çok kolay ve çok kısa yoldan, para kazanma lüks hayatlara özendirme projelerinin artışı digital dünya renklerine kapılmak, uyuşturucu bağımlılığı gibi sebeplerle vahşet cinayetleri işleyecek kadar şuur, bilinç ve zihin kontrollerinin zayıfladığı, iradenin kalmadığı durumlarla çok ciddi sorun olarak ortaya çıkmaktadır.

Son zamanlarda Faili mecnun cinayetlere dikkat edildiğinde, çok önemli ayrıntı görülmektedir. Faillerde görüntü olarak deli MECNUN profili çizilen karakterler ile bir dönem başlamış bulunmaktadır.

Ne olursa olsun, ister süper ışınlı, deneyli, denekli, ister sadece medya ile, eğitim sistemi ile, sokaklardaki bilboardlar ya da yediğimiz içtiğimiz onlarca şeyin içindeki zehirlerle olsun. Manipüle ediliyoruz, yönlendiriliyoruz, itaate zorlanıyoruz. Boyun eğdiriliyoruz. Yukarıdaki hikayelerde başrol olmamamızın nedeni belki çok çok minik bir irade fazlalığıdır o kadar. 

Fakat biz o irade fazlalığı ile şımarırken arkada göremediğimiz o kadar büyük bir senaryo dönmekte ki,
Dünya düzenini değiştirmek, ve değişen dünya ile gücün tamamına sahip olmak ve insanları köleleştirmek için hazırlanan senaryonun en başrolün de kim olduğunu anlayana kadar neler olacak göreceğiz kim bilir.

HÜRMETLE

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR