Cumartesi, Eylül 23, 2023

Ağrı şikayeti ile hastaneye gitti! Çocuğun gözünden çıkanlar dehşete düşürdü

Bitlis’in Tatvan ilçesinde göz ağrısı şikayeti olan Y.Y.T’nin ailesi, çocuğu hastaneye götürdü. Burada yapılan muayenede çocuğun göz kapağında 11 sinek larvası tespit edildi. Çocuğun gözünde tespit edilen 11 sinek larvası temizlendi.

Ağrı şikayeti ile hastaneye gitti! Çocuğun gözünden çıkanlar dehşete düşürdü

Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaşayan ve göz ağrısı şikayeti olan Y.Y.T’nin ailesi, çocuğu Rahva bölgesindeki Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi’ne götürdü.

İKİ GÜN ARAYLA MÜDAHALE EDİLDİ

Burada yapılan muayenede göz kapağında 11 sinek larvası tespit edildi. İki gün arayla yapılan müdahalenin ardından gözündeki larvalar çıkarılan çocuk taburcu edildi.

Ağrı şikayeti ile hastaneye gitti! Çocuğun gözünden çıkanlar dehşete düşürdü - Resim : 1

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Halil İbrahim Ateşoğlu, çocuğun durumunun iyi olduğunu söyledi.

Hastanın göz ağrısı ve kızarıklık şikayetiyle geldiğini anlatan Ateşoğlu, şöyle konuştu:

Yaptığımız muayenede hastanın göz kapağı altında hareket eden kurtçukları fark ettik ve mikroskobik muayenede temizledik. İlk gün 8 kurtçuk çıkardık. Antibiyotik damla tedavisini verdik ve ertesi gün hastayı kontrole çağırdık. Kontrole gelen hastanın şikayetleri gerilemişti ancak yaptığımız muayenede 3 kurtçuk daha gördük ve temizledik. Hastanın şu an için durumu iyi ve taburcu oldu.

Ağrı şikayeti ile hastaneye gitti! Çocuğun gözünden çıkanlar dehşete düşürdü - Resim : 2

O KİŞİLERDE DAHA FAZLA GÖRÜLÜYOR

Ateşoğlu, “Bu durumun yaz aylarında nehir ve göl kenarlarında, kırsal kesimlerde bulunan ve hayvancılıkla uğraşan kişilerde görülme oranı daha fazladır. Sineğin bıraktığı larvaları biz hareket eden kurtçuk olarak görürüz. Mikroskobik muayene altında pamuk yardımıyla temizleriz” dedi.

Ağrı şikayeti ile hastaneye gitti! Çocuğun gözünden çıkanlar dehşete düşürdü - Resim : 3
İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR