Pazar, Ekim 1, 2023

Açık hava perdesini Keşanlı Ali açıyor

Devlet Tiyatroları’nın ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ perdelerini açıyor. Sahnelenecek ilk oyun klasikler arasında yer alan Keşanlı Ali Destanı olacak. ‘Rumuz Goncagül’ de üç günlük gösterimle izleyiciyle buluşacak.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün yaz ayları için hazırladığı “Açık Hava Yaz Oyunları” projesi, “Keşanlı Ali Destanı” oyunuyla 6 Temmuz’da Ankara’da başlıyor. Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, “Açık Hava Yaz Oyunları” projesi kapsamında, Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı “Keşanlı Ali Destanı”, 6 Temmuz Perşembe Macunköy Açık Hava Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Açık hava perdesini Keşanlı Ali açıyor

Haldun Taner’in yazdığı, müziklerini Yalçın Tura’nın yaptığı ve Bora Özkula’nın yönettiği, Türk tiyatrosunun eşsiz klasikleri arasında yer alan oyun 7 ve 8 Temmuz’da da sergilenecek.

Tarık Buğra’nın yazdığı ve Sabri Özmener’in yönettiği, Antalya Devlet Tiyatrosu yapımı “İbiş’in Rüyası” 13, 14 ve 15 Temmuz’da, Oktay Arayıcı’nın yazdığı ve Zafer Algöz’ün yönettiği, İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Rumuz Goncagül” de 20, 21 ve 22 Temmuz’da sanatseverlerle buluşacak.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR