Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

286 Seçmenin bulunduğu köyde 18 muhtar adayı

Ardahan’ın Damal ilçesine bağlı

Ardahan’ın Damal ilçesine bağlı 286 seçmenin bulunduğu Seyitören köyünde 18 muhtar adayı, projelerini açıklarken birbirlerine karşı üstünlük kuramayınca maaş bağışlama yarışına girdi.

featured

286 Seçmenin bulunduğu köyde 18 muhtar adayı

ARDAHAN-BHA

Ardahan’ın Damal ilçesine bağlı Seyitören köyünde muhtarlık seçimleri ilginç bir dönemece sahne oldu. Köyde sadece 286 seçmen olmasına rağmen tam 18 muhtar adayı bulunması dikkat çekiyor. Her biri köyün geleceği için projelerini sunan muhtar adayları, rakiplerini geride bırakma mücadelesine girişti. Ancak birbirlerine karşı üstünlük kuramayan muhtar adayları, ilginç bir yönteme başvurarak maaş bağışlama yarışına döndü. Bağış yarışı hızla açık artırmaya dönüştü, bu gelişme köylüler arasında şaşkınlıkla karşılandı.

Bu yarış da beklenmedik bir şekilde açık artırmaya döndü. Bazı adaylar yıllık 200-300 bin liraya kadar bağış yapma teklifinde bulundu. Bu durum köylüler arasında şaşkınlık yaratırken, neredeyse her ailede bir muhtar adayı bulunması da dikkat çekiyor. Muhtar adaylarının bağış yarışı, seçim atmosferine ilginç bir boyut kazandırdı.

286 Seçmenin bulunduğu köyde 18 muhtar adayı