Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEB öğretmenlerine önlük hediye ediyor

MEB öğretmenlere önlük hediye

MEB öğretmenlere önlük hediye edecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere önlük hediye edecek. Öğretmenlere hediye edilecek önlükler Ankara Olgunlaştırma Enstitüsü’nde tanıtıldı.

MEB öğretmenlere önlük hediye edecek

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılı başında 81 il milli eğitim müdürlüğüne gerçekleştirilecek iş ve işlemlere ilişkin genelge gönderdi.

Genelgede, öğretmenlerin, öğrencilere rol model olması bakımından önlük giymelerinin teşvik edilmesi maddesi yer aldı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bu maddeyle ilgili, öğretmenlerin önlük giymesinin zorunlu olmadığını, teşvik edileceklerini belirtti.

8104718.jpg

900 BİN ÖĞRETMEN BAŞVURU YAPMIŞ

Bakanlık, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere özel tasarlanmış önlükler hediye edileceğini de duyurdu. Şimdiye kadar bakanlık bilişim sistemleri üzerinden 900 bin öğretmenin önlük temin etmek için başvuruda bulunduğu belirtildi.

Öğretmenlere hediye edilmek üzere Ankara Olgunlaştırma Enstitüsü’nde hazırlanan önlüklerin tanıtımı yapıldı. Model öğretmenler üzerinde tanıtılan beyaz önlüklerin yakasında ay yıldız yer aldı. Anaokulu öğretmenleri için tasarlanan önlüklerde ayrıca renkli balonlar da bulunuyor.